30 listopadu, 2023

STORIES: PŘÍBĚH ZE SVĚTA MINECRAFTU

Northville…toť místo pro hráče té legendární hry, která se proslavila svým kouzlem. Co se ale stalo? A kdo vůbec jsem? Teď nejsem nikdo, ale dříve, dříve jsem byla Blizard, která bojovala za své přátelé. Za své území, a za dobrou věc. Nechte mne vyprávět můj příběh, a možná, možná pochopíte, proč mne už na serveru Northville neuvidíte.

Byl obyčejný den, a já natrefila na úspěšný cz/sk server, jménem Manaville. Už na 1. pohled byl malebný, a zcela neškodný vůči mně. Já se připojila na Village survival, kde hrála spousta hráčů, kteří měli každý svůj respekt k ostatním. V divočině jsem narazila na skromný barák u moře, který patřil hráči RaDo_SK. Ten mi nabídl místo kousek od jeho báze, kde bych mohla bydlet. Na oplátku jsem mu pomohla naplnit 2 truhly pískem. Poté jsem se přesunula na ono místo, kde byla malá plošina a lesy okolo. Nádherné místo k životu. Postavila jsem si menší domeček, ale náhle jsem byla na prohlídce domova hráče FeLLiX, který byl velmi sympatický, a pomohl mi vylepšit dům. Na serveru jsem hrála spoustu dní, hodin, a každá minuta pro mně byla jedinečná. Zažila jsem spoustu věcí. Jedna z nich byla, že jsem téměř sama vybudovala osadu o rozloze několik desítek bloků v průměru, dost možná víc. 

Sbírala jsem naději a sílu pokračovat v této cestě, a možná se mi to i vyplatilo. Našla jsem si pár kamarádů, a poté vytvořila partu jménem Freedom Squad, v češtině Smečka Svobody. Já ji ale nejradši říkám zjednodušeně Crew.

Týdny ubývaly, členové Crew nabývali. Byla to krása. Napříč celou naší osadou MainVilleHouses zněly naše radostné hlasy, které si už ani nepomatuju. Měli jsme všechno. Želví výběh, psy, kočky, papoušky, včely, všechno. Milovala jsem ten pocit, že to celé je jen a jen naše.

Ale jednoho dne jsem udělala obrovskou chybu. Chybu, kvůli které už nejsem taková, jako dříve. Protože kdyby nebylo mně, nebylo by ani té zkázy, co jsem způsobila.

Prázdnota. v mé duši. V mé Minecraftové duši plné vzpomínek na ty úžasné členy Crew, které jsem během hraní poznala. Ze začátku totiž nebylo extra jednoduché získat členy do naší party. Ale poté se začali připojovat noví hráči, kteří se ptali na domov. A co jsem, jako vždy, udělala? Nabídla jim domov jako spolubydlící, a když jsem si byla jistá, že není žádný podvodník či zloděj majetku, povolila jsem mu přístup ke všem zdrojům, a vida, další místo pro Crewera je obsazené. Vlastně jsem si ani nestanovila žádný limit hráčů, takže jsem skoro žádné neposlala jinam, kromě Chodova. Chodova s malým ch. Byl to grázl, a já byla dezorientovaná, když jsem ho přijmula. Protože nás okradl, a dokonce nám zabil 1 vlka a lišku, kterou mi dal Chocobo, můj věrný online kamarád. Jenom srab se odváží přidat k někomu a pak ho podvést, to je sobecké. Ale postupem času nás bylo v Crew čím dál víc, a mně začala připadat naše osada poněkud malá. Ano, mohli jsme ji rozšířit, ale každý má právo jen na 2 residence, a tak jsem se rozhodla, že se přestěhujem na plániny, kde jsme vybudovali hrad. Bylo nám tam krásně, ale pak jsem si uvědomila, že jsem udělala chybu. Vystěhovala jsem nás z místa, kde dříve byl náš domov. Ta osada, MainVilleHouses a StoreliX, jakoby zpustla. Najednou se proměnila ve zbořené, opuštěné a nedobité místo, které jsem DOBROVOLNĚ opustila. Bylo mi zle. Cítila jsem, že jsem ostatní zradila. Měla jsem toho tolik, na co vzpomínat, ale nijak jinak než se slzami v očích. Asi si říkáte Ale proč? Stěhování není nic zlého, tak to pusť z hlavy, a užívej si svobody, ne? Ach ano, jak ráda bych vás poslechla, ale je to kapku těžší, než se zdá. Ano, byli jsme velmi dobří v survivalu, měli jsme diamanty, 6 plných majáků, plnou zbroj a kouzelné nástroje, a různé dekorace. Bylo to boží. Ale když jsme byli hotoví se stavbou hradu, byla jsem myšlenkami zase jinde. Server se změnil. Stal se z něj Northville. Už nebylo co dělat, mohli jsme být pouze lepší a lepší ve stavbách. Mrzelo mně, že naše limity ukazovaly vysoké kamenné zdi s ochozem. Možná se vrátím, možná ne. Možná zůstanu, možná odletím žít jinam. Na samotu. Mimo CrewLand. Možná se sbalím a poletím. Ale jedno mi hlavu nebere: Je tedy lepší být v komunitě, mezi hráči, hrát v partě? Nebo je opravdu lepší být samotář?

                                                                                                                                          BlizardCraft

                                            – Zdokumentovala Adele Newiron

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.