12 dubna, 2024

#24 Meomchugo jeulgida

[SPOJLERY ZE SERIÁLU SQUID GAME]👈

Kéž byste si mohli přečíst mojí kroniku, tam jsem to totiž už vysvětlila. No nic, líčení číslo dva! Můžete ale být rádi, dnes vám sem dám i něco z historie.

Historie M.J.

Začalo to deprimujícím seriálem Squid Game, který musí znát všichni zoomeři a jejich rodiče. Když jsem na tenhle seroš koukala já, zastínil mi obraz vidění a celé dny – i ve škole – to bylo to jediné, na co jsem myslela. Poté, co detektiva v utajení Jun Hoa střelí Front Man (o němž je ukáže, že je jeho hledaný bratr) a spadne z útesu*, končí předposlední epizoda. :‘) A já ležim na gauči, šokována jeho tzv. smrtí. Prostě jsem tomu nemohla uvěřit! Taky proč bych tomu mohla věřit, když jsem ho tou dobou mega… a tím myslím megálně ultra děsně moc, crushovala. Hrozně jsem se zamilovala.

A jak tak jednou sedím na posteli, napadne mě, že bych o tom měla napsat. Protože to nebylo normální. Tak jsem se vášnivě ponořila do popisu toho, čím jsem procházela. Každé slovo jsem pečlivě promýšlela a nezapomněla jsem na nic. Dnes bohužel originální dokument nemám, čímž přicházím o hodně užitečných informací. Čerstvé zápisy s čerstvou myšlenkou jsou ta nejlepší polévka.

Chce to jméno, zní mi v hlavě první hlas. Otevřu překladač, povídá druhý hlas. Tak poslechnu a otevřu v Chromu překladač, do nějž zadám několik prvních kravin, co mě napadne. Musí to mít grády; a ty přece víš, jak zní východní jazyky, zní třetí hlas. Pravda, dej tam překlad do korejštiny, říká několikátý hlas. Dobře, tak jo, ticho! Už to dělá, poslední hlas umlčí ostatní a pak i sebe. Má pravdu – už přemýšlím nad názvy v korejštině. Z angličtiny vybírám fráze jako „Stop and enjoy the moment“, než mě trkne další překlad.

A tady se nám odhaluje pravý význam slov meomchugo jeulgida [memčugo džeulgida]. Znamenají „Stop and enjoy“ a vyjadřují moment v životě, kdy se zastavíte, abyste si vychutnali nové pocity. Vlastně by z toho mohla být solidní stránka na Wikipedii, ne? Možná bych si měla založit vlastní encyklopedii a všichni by jí říkali WikipediJÁ. 🤔

Následující obrázky vám poví vše o téhle záludné chorobě (místo symptomů jsem omylem napsala syndromy, občas se mi to plete):

Co to tedy je?

Tak jo, dobře. K něčemu se přiznám. Tenhle takzvaný stav jsem si vymyslela, abych měla pokoj. Když vás něco pronásleduje, musíte vědět, co to je. Měli byste tušit, s čím bojujete. Vždyť jsem tomu právě vytvořila oficiální ikonu! Má to tři názvy, pět příznaků, sedm fází a co je nejhorší, má to mě! Protože já mám M.J. … chápete.

Takovéhle stavy, nemoci a prokletí si vymýšlím častěji, než si myslíte. Rozhodně nepřicházím na nové choroby každý týden, ale sem tam se mi naskytne příležitost si spojit základní lidské znalosti s pokročilou Boží fantazií. K tomu bych se mohla vrátit, až vám budu vyprávět o komiksech, dobroš?

Ještě nutno dodat, že já si na tuhle věc vysloveně nestěžuji. Je fajn se občas tak nějak zaseknout a postát si. Sice si moc neodpočinu, když je v tom škola, ale zato mám vždycky něco, co naprosto zbožňuju. A takových věcí, které mi M.J. pomohlo si zamilovat, je hromada. Tak například YouTube kanál Life of Luxury, oba filmy Číslo pět žije, Undertale, Little Big a další!

Tak fajn, tady mám hotovo. Jdu se dívat na můj oblíbený seriál 😅🤣

* Nad větou „spadne z útesu“ jsem se rozesmála. Zní to tak komicky😆

One thought on “#24 Meomchugo jeulgida

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.