12 dubna, 2024

„Sama a osamělá“ | Playlist O1

Páni – rozjela jsem vlnu vytváření vlastních mixů, kterým říkám playlisty, i když to znamená něco jiného, ale hlavní je, že si rozumíme! Toto je první playlist s tématikou, co jsem zveřejnila (kromě toho mega mixu).

Za vznikem tohoto playlistu je trochu historie.

28. června. Psala jsem si se svou sestrou na WhatsAppu, když mi najednou napsala, jak je ze všeho vyčerpaná a potřebuje nutně pauzu. Říkala mi, jak kvůli tomu, jak ji všichni znají jako chodící veselici, musí předstírat, že je všechno v pořádku. Dělala jsem vše proto, abych ji udržela v pozoru, odpovídala jí, poslouchala jí. Ujistila jsem ji, že se jí pokusím nějak pomoct, i když jsem její bolesti nerozumněla. Dřív jsem taky mívala tyhle propady, ale to bylo už dávno. A ona mi řekla, že to tak jde už týden a mě z ní bylo smutno. Nevěděla jsem, co mám dělat.

I když… znala jsem něco, o čem jsem věděla, že zbožňuje. Bylo to mé úsilí.

Tak jsem neváhala a vytvořila jí něco, co jí nakonec dost pomohlo se z toho dostat. Mohla si poslechnout celý playlist smutných písniček, které jí říkaly: Holka, vím jak ti je. Nejsi sama. Jsme tu i my.

Adele učí o playlistech

Věřte mi, když říkám, že nic nepomůže tak, jako hudba tématická s vaší náladou. Jste šťastní? Chcete tančit? Pusťte si „these songs will boost your mood up“! Cítíte se jako největší frajeři? Zkuste „badass villain playlist“. Je vám k pláči? Chcete se rozložit? No tak si najděte „sad songs to cry to at 3am“! Není to špatně! Člověk se nemusí furt cítit dobře. Nepodporujete tím blbou náladu, naopak – je to v podstatě, jako byste si s někým povídali a vylívali si srdce v jeho náruči! Jen to říkám… že tenhle mix nikomu nezruinuje psychičku. Mé milované sestře to pomohlo (společně s návodem, jak se uklidnit uprostřed depky).

Takže si užijte poslech, je to tu hlavně proto, že na YouTubu to bylo zablokováno (zase autorský práva).

Jo a mimochodem, ten týpeček s modrou helmou na obrázku je Steele z hudebního dua Empire Of The Sun. Pravděpodobně jste o tom nikdy neslyšeli a tom beru. Čas to změnit!~ Ou, moment, to si nechám na jindy. Zatím jen jedno slovo: miluju.

Někdy jste jen vy a vaše srdce a máte pocit, že vám nikdo nezůstal. Jste úplně sami, nebo v davu přátel, ale vy nic necítíte. Tenhle playlist vás provede dvěma z mnoha fází života – samotou a osaměním… Doufám, že je vám už lépe.

🖤Tracklist🖤

[je doslova na obrazovce…]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.