12 dubna, 2024

#22 Mír mezi světy!

V dnešní epizodě budu propagovat jeden z nejulítlejších seriálů, co kdy kdo viděl:

Ano, přesně tak, Rick ááá Morty 😁 Co to je? Dobrá otázka, ale je to jednoduché.

Rick – šílený vědec, co se po dvaceti letech „nezvěstnosti“ vrátil k rodině své dcery – prožívá hromadu dobrodružství se svým vnukem Mortym.

Žánrem se jedná o sci-fi komediální animovaný seriál o pěti sériích. Zatím normální, ne? Ale co když vám řeknu, že to, v čem je zakopaná válečná sekyra, je věkové omezení? Co když vám řeknu, že rudý praporek se zvedá právě zde? Co když vám řeknu, že… OK, dobře, fajn, už přestanu.

Je to 16+. Uznávám, že humor tam je poněkud, no, sprostší.

Vydržte! Prosím vás, moji milí, schovejte ty vidle a pochodně. Domluvme se na třech věcech:

  1. žádné zbrklé pohyby jako vydávání „oficiálních, naprosto pravdivých“ novinových článků typu:

2. žádné hovory do televize či žádosti na bulvární vysílání

3. žádné jiné publikování komentářů, příspěvků, reportáží ani ničeho jiného jakkoliv spojeného s opovrhováním mého života a jeho obsahu.

Děkuji. Tak, teď už si sedneme. Ano, přiznávám se, že seriál má mouchu v tomhle. Ale kdybyste to viděli, trhali byste se smíchy 🤣 Hele, na rovinu, je mi jedno, jak s touto realitou naložíte; jestli mě udáte, zažalujete na nevhodné chování na internetu či kyber-útok. Já si ale můžu sledovat, co chci já, když se bavím!

A teď mi, páni a dámové, dovolte představit něco, čemu já říkám zázrak: Rick ááá Morty! To byl „džouk“ lidi, berte to s nadhledem. Ne. To, co mám na mysli, je „멈추고 즐기다“ Rozumíte? Ne? Já taky ne… Tak jinak, „meomchugo jeulgida“ Lepší? Chápete? Pořád nic? To taky proto, že tohle je úplně jiný příběh, na jiný příspěvek. Co jste si mysleli, že vám naservíruju všechno na stříbrném podnose? Pfft! Vtipné, moc, MOC vtipné! Ne, opravdu, počkejte si na další článek. Tam vám to osvětlím C:

K tomu Rickovi & Mortymu, asi jsem se zamilovala.

Když máte všechny série zhlédnuté (a mě ještě pár epizod zbývá… jen pro informaci), tak máte celý děj tak nějak v malíku. Víte, kdo je – a byl – Rick, co si musel prožít, aby se z něj stalo takové hovado, za jaké ho má Morty. A Morty neví o tom jeho utrpení až do jedné epizody páté a poslední série, kterou jsem ještě neviděla, ale moc se na ni těším.

Pořád mezi vámi vidím jedince, co za zády schovávají vidle a na tváři mají hnusné úšklebky! Na mou obranu, začít se na tu show dívat nebyl nakonec můj nápad, ale mého bratra. Naštěstí byl tenkrát tak geniální, že ho to napadlo, protože mě by to do hlavy, nebýt něj, nikdy tak nestouplo! A já jsem za to ráda, protože, přeci jen, je to tak super zabíječ času. Kéž by ale bylo víc sérií… Kdyby totiž neměla každá 10 až 11 dílů o dvaceti minutách, nebyl by to takový opruz, když si uvědomíte, jak rychle byste to zvládli zkouknout celé. Provedu malou kalkulaci:

Výsledné číslo 16,6 [periodických] by mělo být, jak dlouho by vám zabralo, kdybyste chtěli všech pět sérií zhlédnout v kuse – v hodinách. Nezabývala bych se tím, kdybych tím nebyla posedlá😂 Ale na to, jak jsem vtipná, jsem i dobrá v matice, že? Protože zábavnost a matika spolu nemají vůbec nic společného. Matematika a zábava jsou protiklady! Navíc, já jsem „vůbec“ nepoužila kalkulačku…

Další kapitolou je to, jak teď nakládám s volným časem poté, co jsem na ten seriál narazila. Tak třeba: všimli jste si náhledového obrázku? Je tam Rick; tedy, dva Rickové. Věřili byste, že jsem to kreslila já? Pravděpodobně, no… Netuším, protože nevím, jestli víte, jak jsem na tom s obrázky 😅 Popravdě jsem se dost zlepšila v kreslení lidí. Sice ve svém stylu, takže to absolutně není realistické nebo tak, ale co už, lepší než nic.

Možná by bylo k užitku vědět, že mě kreslení n mobilu nikdy moc nešlo. Vždy jsem volila papír nebo počítač, na telefonu jsem ani neměla pořádnou aplikaci na tvorbu takových obrázků. No a když jsem na Pinterestu projížděla hromadu fanartů na téma R&M (fanart = obrázek nakreslený fanouškem v jeho stylu, může být fandou čehokoli), tak mě to nabudilo k tomu se taky začít věnovat kreslení Ricka a Mortyho (I když hlavně Ricka 😆). A tak jsem celé dny trávila v Ibis Paint, kde jsem malovala jeden fanart za druhým. Moc mě to bavilo, ani teď nepolevuji, a můžu vám i nějaký ukázat:

One thought on “#22 Mír mezi světy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.