12 dubna, 2024

#2 Business jako takový

Nedá se tomu říkat úplně Business, ale já to slovo miluju! A zkrátka, takové knihy a komiksy píšu denně na chalupě, doma, na výletech, všude, kde se dá.

Jak mě napadlo začít s psaním?

Už od ranného dětství se věnuji malování a kresbám tužkou, a postupem času jsem se naučila malovat tak, aby to stačilo na 1. komiks. Dříve jsem hodně malovala o ponících, pak jsem přešla na dinosaury a fantasy. A už teď mi zase zní staré dobré věty od všech, kteří se na mě při Businessování dívaly: Jaktože umíš tak dobře malovat? Nebo Namaluješ mi tohle a tamto? Ach, já trénuji, a pokud chcete být jako já, tak mě neproste, abych to za vás dělala sama. Prostě si vezměte papír a 3 roky denně kreslete a malujte, to samé dokola, co máte rádi, co prožíváte, trénujte roky a roky, pište příběhy, hrajte hry, ze kterých se také dá složit příběh. Ono to uteče jako voda, a možná také vydáte příběh!

Kde beru nápady na psaní?

Všeobecné nápady na příběhy, ať už pravdivé, či vymyšlené, beru je z hlavy 🙂 Mám asi 30 listin s komiksy a knihami, z toho jen 1/3 je hotová, a to ještě ani nemluvě o tom, že třeba jen 1 z nich půjde jako vydaná. Trpím samomluvou, a tak jsem ráda sama, někde venku, na samotce, když mi fantasie jede na plné obrátky. Povídám příběh, jak ho vidím, mám bujnou fantasii, hodně příběhů vzniklo na základě toho, že jsem vzala papír, a sama pro sebe jsem si řekla: kámo, včera mě napadlo tak hustý zvíře! Jmenovat se bude třeba Ravanger, je to jeskynní pes křížený s netopýrem, wow, to by byl dobrý příběh! O tom, jak vznikl, atd.

Takhle nějak probíhá vymýšlení spisů o tvorech, kteří vznikli čirou náhodou. A jenom takový malý spoiler: Příběh, který plánuji, se bude jmenovat Fearless, a bude o Minecraftu, tak se těšte, a zatím čau!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.